(Видео)СРАМ И АРАМ ДА ВИ Е ШТО ГО ПРОДАДОВТЕ ЈАЗИКОТ: Ќерка на Македонски револуционер за предавството на државата

  • March 15, 2018
  • Коментари

99-годишната Елена од Берово, со солзи во очите и со слика во рацете од нејзиниот роден татко кој животот го дал за Македонија:

“Срам да им е што си играат со нашата држава, пет години страдав за Македонија ама никогаш не сум се покајала, Да живее Македонија”, вели баба Елена.

 

https://www.facebook.com/RepublicMacedonia/videos/1994177107276917/

Претходно «
Следно »