(Видео)СТОЛТЕНБЕРГ ГИ ЗАГУБИ НЕРВИТЕ: Почна да вреска и да се тресе на прес конфернеција поради неуспешниот договор!

  • October 2, 2018
  • Коментари

Генералниот секретар на НАТО на денешната прес конференција ги загуби нервите, па почна да вреска, да скока и да се тресе на говорницата од која објаснуваше дека Македонија „нема шанси да влезе во НАТО“ без да го промени името согласно договорот со Грција

 

„Нема шанси Македонија да стане членка на НАТО без да го прифати договорот со Грција и да го промени името. Има некои кои мислат дека постои можност за друг договор, и друга алтернатива за членство во НАТО. Нема! Само со промена на името Скопје може да стане членка на НАТО!“ – врескаше Столтенберг на прес конференцијата во Брисел.

Претходно објасни дека референдумот е неуспешен, без исполнет цензус, спротивно на она на што тој и многу други биле убедени дека ќе се случи.

Пенкалото кое му го бакна Заев, веројатно заврши на незгодно место.

 

Претходно «
Следно »