(Видео)СТОЛТЕНБЕРГ ДОБИ ЛЕКЦИЈА ОД ТРАМП: Американскиот претседател го посрамоти Столтенберг пред камерите на светските медиуми!

  • July 11, 2018

Многумина го сакаат, а многумина не, но едно е јасно претседателот на САД може на јавноста да и понуди шоу како ниеден претседател досега. Имено Трамп при својата средба со Столтенберг која беше документирана од повеќе камери ја нарече Германија заложник на Русија и истакна дека е по целосна контрола на Путин. Новата рунда помеѓу Трамп и новиот светски поредок наместо да биде декрешендо дополнително ја вжешти состојбата во односите САД, ЕУ.

За време на целата средба помеѓу генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и американскикот претседател Доналд Трамп, пријателот на Заев и не мислам на Трамп изгледаше како мало дете на училиште кое не ја повторило лекцијата и не знаеш да одоговори на обвинувањата на Трамп. а Столтенбер, доби една голема бандера од учителката , а во овој случај Доналд Трамп.

Претходно «
Следно »