(Видео)СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплавени плажи, улиците претворени во реки!

  • June 26, 2018

Нестабилното време донесе поплави на целиот Балкан. Многу грчки плажи сега се под вода.

На социјалните мрежи објавени се фотографии од грчкиот остров Евија. Некои од нив се објавени од српски туристи кои пишуваат дека поголемиот дел од плажите се под вода.

Слично е и во некои помали места во Тесалија и на полуостровот Пилион, каде улиците се поплавени.

Претходно «
Следно »