(Видео)„СУДИРОТ НА ТИТАНИТЕ“ ГО ДОБИ МАНЧЕСТЕР СИТИ: Сити успеа да го победи Ливерпул

  • January 4, 2019
  • Коментари

„Судирот на Титаните“ како што многумина го именуваа дуелот помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул заврши со победа на Плавите од Манчестер со 2-1.

Двата тима беа супериорни пред да влезат во овој дуе, а и меѓусебната почит пред натпреверот беше повеќе од присутна.

На овој голем празник за фудбалските фанови во Англија и светот, Сите успеа да ги освои трите бода со головите на Агуеро и Сане, а Ливерпул успеа да изеднанчи за момент преку Фирмано

Погледнете ги шансите и головоите од натправарот на линкот подоле:

Претходно «
Следно »