(Видео)ТАТКОТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НАПРАВИ СООБРАЌАЈКА, ПОЛИЦАЕЦОТ КАЗНЕТ: Полицаецот кој го направил записникот за сообраќајката казнет!

Поврзано

Во кapaнтин бегaлcки камп во Грција

Со заедничка одлука на Министерствата за цивилна заштита, за здравство и за миграциска политика на Грција, бегалскиот камп во...

ДЕБЕЛА СНЕЖНА ПОКРИВКА: На Балканот наврнаа 70 сантиметри снег

Дебела снежна покривка има на Балканот. Во Словенија наврнаа 70 сантиметри снег. Кај Кредарица, највисоко позиционирана метеоролошка станица, денеска...

ДОЗВОЛЕНИ СЕ СОБИРИ, СВАДБИ, КОНЦЕРТИ: Србија ги укинува сите забрани за собирање и движење

Србија ги укинува сите забрани за собирање и движење. Кризниот штаб донесе одлука денес да овозможи во иднина собирање...

Полициски службеник кој изготвил записник во сообраќајка во која бил вмешан и Георги Радев, татко на претседателот на Бугарија е разрешен врз дисциплинска основа, потврди полицијата во бугарскиот град Хасково.

Информациита за сообраќајката од 17 август во која возилото на таткото на претседателот се судрило со електрична инвалидска количка се појави 9 дена по настанот кога се појаи и видео клип на социјалните мрежи.

Внатрешна ревизија на Министерството за внатрешни работи покажала дека помладиот сообраќааец Митко Станков подготвил акт против повреденото лице од електричниот трицикл, кој не беше виновен, а не против Георги Радев.

Поради непрофесионално однесување, казнети се и четири други колеги помлади полицајци.

Таткото на претседателот, Георги Радев, не бил казнет откако интервенирал локалниот лидер на опозициската партија БСП, Михаил Лисков, кој се појави на местото на инцидентот.

 

 

Актуелно

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

Повеќе вести