(Видео)„ТОПОЛ“ ПРЕЧЕК ЗА ГРЦИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА: Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со “Бисер балкански”

  • March 16, 2019

Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им кopeнoт па така македонската екипа Алтона Вардар и приреди ,,топол” пречек на грчката екипа Оаклеј во првата австралиска фудбалска лига.

Имено пред почетокот на натпреварот се свиреше „Бисер Балкански“ со гајда и тапан, а и крајниот резултат одеше во прилог на Македонија. Алтона Вардар го пopaзи својот противни со резултат од 2 -1 .

Gepostet von Altona Magic Soccer Club am Freitag, 15. März 2019

 

Претходно «
Следно »