(Видео)ТОЈ МОРА ДА ИЗГЛЕДА СОВРШЕНО: Трамп го избриша првутот од сакото на Макрон

Поврзано

Ново жapиште на кopонавирусот во Италија , медиумите тврдат дека главен винoвниk е маж од Косово

Во италијанскиот регион Трентино-Алто Адиџе е идентификувано ново жариште на коронавирус, откако маж се вратил во Италија, по посетата...

Трамп обвинyва: Америка е под оkyпација на левичарскиот фaшизам

Доналд Трамп изјави дека историјата на САД се наоѓа под опсaда на крајнолевичарскиот фaшизам во својот говор што го...

Истpaга пpoтив поранешниот француски премиер и министри поради Koвид-19

Неколку часа откако сега веќе поранешниот француски премиер Едуар Филип поднесе оставка, судот во Франција покрена истрага за тоа...

Зборувајќи со новинарите во Овалната канцеларија на Белата, американскиот претседател Доналд Трамп искористи еден миг за да го тргне првутот од сакото на францускиот претседател Емануел Макрон, забележувајќи дека треба да изгледа “совршено”.

Пред овој настан, Трамп изјави за новинарите дека блиската врска меѓу двата лидери е всушност “специјална” и дека тоа не е само “лажна вест”.

“Сите велат дека имаме одлична врска и тоа е всушност точно. Тоа не е лажна вест”, рече Трамп. “Конечно, тоа не е лажна вест”.

“Тоа е голема чест, голема чест што си тука, но ние имаме посебна врска, всушност, ќе го добијам тоа мало парче првут … тоа мало парче. Тој мора да изгледа совршено – тој е совршен , “Трамп продолжи додека Макрон се насмевна.

“Значи, навистина е прекрасно да бидам со тебе и ти си специјален пријател. Ти благодарам”

Макрон е во американската престолнина Вашингтон, оваа недела, за да присуствува на официјалната државна вечера во Белата куќа и да разговара за глобалната политика, вклучувајќи го и нуклеарниот договор со Иран, кој Трамп постојано ги критикуваше и се закани дека ќе го нашушти. Ова ќе биде првата државна вечера на која Трамп ќе биде домаќин

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести