(Видео)УЛИЦАТА ГИ ДОНЕСЕ, УЛИЦАТА ЌЕ ГИ ПОРАЗИ: Анкета со граѓаните присутни на протестот!

Поврзано

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Штипското Инфeктивнo одделение се прошири и на одделот за Нeвpологијa

Штипското Инфективно одделение од попладнево и официјално се прошири на Одделот за неврологија, кое се наоѓаше во истата зграда....

(Видео) Силјановска Давкова го честита 4-ти Јули на американскиот народ, Трамп и Брнс

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова со честитка за 4-ти Јули: На американскиот народ, Претседателот...

„Дојдовме да си ја спасиме државата. За Македонија!“ – вели еден од присутните на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ вечерва. Други пак велат дека излегле за да го искажат револтот поради сите грешки од владеењето на СДСМ и нивната коалиција

 

 

„Дојдовме да го искажеме револтот од севкупната состојба во Р.Македонија, за сите грешки на владеењето на СДСМ и нивната коалиција. Значи од потпишувањето на договорт со Бугарија, од потпишувањето на договорот со Грција кај што се продава името на Македонија, катастрофалните еконмски политики, социјални и општествени. Воедно се собираме тука за да го искажеме револтот и да им кажеме да си одат“ – вели граѓанин присутен на протестот.

Пензионерите пак се пожалија дека откако СДСМ е на власт нивниот живот значително бил влошен. Нема покачување на пензиите, напротив се намалуваат. Судството според граѓаните е партиско, а нема ниту слух за најосновните потреби за живот.

Младите апелираат на тоа дека во Македонија е загубена секоја перспектива за иднина. Бараат од Заев веднаш да си замине и да престане тортурата врз државата и граѓаните.

Присутните на протестот апелираа граѓаните да не се плашат на празните закани и уцени, и да не потпаѓаат на притисоците на власта – особено вработените во администрацијата – и слободно да излезат на протести!

Анкета со граѓаните кои протестираа!

Излеговме за да си ја спасиме Македонија, само ВМРО-ДПМНЕ може да ја спаси!

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 28. marraskuuta 2018

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести