(Видео)УЛИЧАРСКО ОДНЕСУВАЊЕ ОД ВИЦЕПРЕМИЕРОТ: Со цигара во рака, агресвно Кочо Анѓушев и се заканувл на претседателката на „Транспаренси Интернешнл“

Поврзано

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме...

МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал,...
- Advertisement -

Кочо Анѓушев, со цигарата в рака, агресивно, наместо како џентлмен на висока државна функција го искористил моментот на приемот на британската амбасада да упати закани до претседателката на „Транспаренси Интернешнл“ Слаѓана Тасева, сведочи таа во интервјуто за Инфомакс.мк

 

-Досега не сум имала таков пример, некој така агресивно да настапи и така грубо да се обрати кон мене, поготово ниту во приватна комуникација, а не пак на ваков еминентен настан – вели Тасева, објаснувајќи дека никогаш, па дури ни од претходната власт никој така не и се обраќал.

„Дури и како џентлмен, со цигарата во рака, и со навредливо однесување – значи сето тоа беше едно многу непријатно и недолично однесување“ – вели Тасева, објаснувајќи го однесувањето на вицепремиерот Анѓушев.

 

„Без Цензура“ со Слаѓана Тасева

„Без Цензура“ со Слаѓана Тасева

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 14. marraskuuta 2018

 

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This