(Видео)УЛИЧАРСКО ОДНЕСУВАЊЕ ОД ВИЦЕПРЕМИЕРОТ: Со цигара во рака, агресвно Кочо Анѓушев и се заканувл на претседателката на „Транспаренси Интернешнл“

  • November 14, 2018

Кочо Анѓушев, со цигарата в рака, агресивно, наместо како џентлмен на висока државна функција го искористил моментот на приемот на британската амбасада да упати закани до претседателката на „Транспаренси Интернешнл“ Слаѓана Тасева, сведочи таа во интервјуто за Инфомакс.мк

 

-Досега не сум имала таков пример, некој така агресивно да настапи и така грубо да се обрати кон мене, поготово ниту во приватна комуникација, а не пак на ваков еминентен настан – вели Тасева, објаснувајќи дека никогаш, па дури ни од претходната власт никој така не и се обраќал.

„Дури и како џентлмен, со цигарата во рака, и со навредливо однесување – значи сето тоа беше едно многу непријатно и недолично однесување“ – вели Тасева, објаснувајќи го однесувањето на вицепремиерот Анѓушев.

 

„Без Цензура“ со Слаѓана Тасева

„Без Цензура“ со Слаѓана Тасева

Gepostet von infomax.mk am Mittwoch, 14. November 2018

 

Претходно «
Следно »