(Видео)ФАТЕНИ СО НОЗЕТЕ ВО ВИС: Началникот на подрачната единица во Министерството за земјоделие „фатен“ со нозе во вис!

Поврзано

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да...
- Advertisement -

Вонредната посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Објави на Фејсбук, дополнителниот заменикминистер во МЗШВ, Цветан Трипуновски.

Додека земјоделците мака мачат со пласманот на нивните производи, немаат ословни услови за работа, а државата ветениот откуп го претвори во обичен политички маркетинг, раководителите во министерството за земјоделство се со нозете во вис. Буквално.

Вонредната контрола на дополнителниот заменик министер Цветан Трипуновски во подрачната единица на министерството во Берово ја откри и вистинската состојба во која се наоѓаат државните институции.

Нозе во вис, телефонот во раце, а земјоделците нека се снаоѓаат за своето парче леб.

Вонредната посета и контрола на ПЕ Берово

Вонредната посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово.

Julkaissut Цветан Трипуновски Perjantaina 17. tammikuuta 2020

 

Latest News

Пoжаpникapи ги вaдeлe пoврeдeнитe лицa – Три возила учествуваа во нecрeќaтa на патот Штип-Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на...

Денеска е Павлов ден – Eве што се верува дека ќе ви се случи ако ве пoлaзи пaјaк

По Претовден, денеска е големиот православен празник Павлов ден кои се празнува на 13 јули. На Петровден именден слават тие што го носат името Павле,...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски новинари кои...

Регистрирани 237 пpeкpшoци за неносење зaштитни мacки во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така што ќе делувате мило и...

More Articles Like This