(Видео)ФЕРГИ ЈА „СРЕДИ“ АМЕРИКАНСКАТА ХИМНА: Предизвика бројни негативни коментари

Поврзано

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на...

ДОБРА ВЕСТ: Одобрен првиот лек за кopoнавирусот од Министерството за здравство на Русија

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се зaразиле 6.211.653 лица. Од нив починaле 372.160, а оздравеле...

Во неделата, 18 февруари, во САД се одржа еден од најголемите спортски настани – натпреварот на ѕвездите, кој секоја година ги собира најдобрите кошаркари во НБА и ги прави соиграчи.

Пред секој таков настан се вклучува музичка ѕвезда, одговорна за исполнување на химната. Оваа година честа и беше доверена на Ферги, но нејзината изведба беше целосно промашување.

Таа на публиката ѝ понуди некаква нова, џез верзија на химната, што предизвика бројни негативни коментари, не само за верзијата, туку и за нејзината изведба.

Ден потоа, светските медиуми сè уште пренесуваат за лошата вечер за Ферги, нарекувајќи го нејзиниот настап како „комплетен дебакл“ и дека ова е најлошата изведба на химната на сите времиња.

Првите реакции дојдоа од играчите на паркетот, од кои некои се пукнаа од смеа.

Со оглед дека се крена голема фама, конечно се огласи и пејачката, која воедно и се извини на публиката.

„Секогаш ми било чест да ја изведувам националната химна, а вчера се обидов да ја направам посебна за NBA. Како уметник, секогаш преземам ризици. Очигледно, мојата обработка не го постигна саканиот резултат и не допре на начин на кој што мислам. Ја сакам оваа земја и навистина дадов сè од себе“, се вели во соопштението до јавноста.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести