(Видео)ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ПОЗДАВЕН СО ОВАЦИИ ВО БЕРЛИН: Овации и аплуз од новинарите во Берлин за македонскиот филм „Господ постои, се вика Петрунија“

  • February 10, 2019

На филмскиот фестивал во Берлин денеска рано, во 9 часот се одржа проекцијата на филмот „Господ постои, се вика Петрунија“ на македонската режисерка Теона Стругар Митевска, а подоцна прес конференција одржа екипата на македонскиот филм.

Според фотографиите и видеата кои мое да се видат на социјалните мрежи, забележлив е големиот интерес за приказната и за начинот на кој се снимал филмот, за идејата…од полната сала за прес конференции, и бројните новинарски прашања.

Присутните во еден момент со голем аплауз ја поздравија екипата на македонскиот филм на „Берлиенале“.

Gepostet von Ana Vasilevska am Sonntag, 10. Februar 2019

Претходно «
Следно »