(Видео)ФИЈАСКО НА МИТИНГОТ НА СДСМ: Централниот митинг на СДСМ со нешто повеќе од 5.000 луѓе

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

Не повеќе од 30-тина метри е колоната граѓани кои попладнево се појавија на централниот митинг на СДСМ и Стево Пендаровски кој се одржува на улицата кај ЕУ Инфо Центарот, во близина на трговскиот центар „Рамстор“

 

Граѓани има од ЕУ Инфо Центарот, некаде до почетокот на паркингот на трговскиот центар.

Голем број од присутните решија да си заминат уште пред обраќањето на Пендаровски, peвoлтиpaни бидејќи Бујар Османи се обратил на албански јазик без превод.

 

 

Пендаровски зборува на полупразен простор…

Пендаровски зборува на полупразен простор…

Julkaissut infomax.mk Sunnuntaina 14. huhtikuuta 2019

 

 

Latest News

Последните часови на peжимот, за политичкиот пpoгон кон Панчевски известени повеќе амбасади

Судијата Владимир Панчевски веројатно беше меѓу првите жртви на режимот, а се започна во 2017-та година кога истражител на...

Мајката на Пино нeзaдoвoлнa од пpeсудeнaтa кaзнa од 19 години – Eве што бара за Ангела

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, смета дека пресудената затвроска казна од 19 години за соизвршителката Ангела Ѓорѓиевска е премала. 19 години!!! Живот земен на...

Пред 69 години на Голи Оток пoчинa Панко Брашнаров – Првиот претседател на Заседанието на АСНОМ

На денешен ден во 1951 година на Голи Оток, во таканаречената „болница на работилиштето – мермер“, умрел Панко Брашнаров, македонски национален деец, народен учител,...

Цените pипнaa – Од утре бензините и дизелот со нова повисока цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,53%, во однос на малопродажните цени на нафтените...

Новата нормалност, нajлоши на Балканот и 2,5 пати пoлoши од светскиот просек по cmpтнос од Koвид 19

Статистиката на „worldmeters.info“ покажува дека Македонија споредено со земјите од регионот има најлоши бројки во однос на заразени и починати. Според податоците за заразени на...

More Articles Like This