(Видео+фото) Тајгер Вудс тешко повpeдeн во стрaшнa сообраќајна нecреќа, едвај бил извлечен од возилото

Поврзано

Mozzart преку кампањата „Нови дресови за нови шампиони“ донира спортска опрема на повеќе од 50 спортски клубови низ Македонија

Преку кампањата „Нови дресови за нови шампиони“ компанија Mozzart досега помогна на повеќе од 50 спортски клубови на кои...

Легендарниот кошаркар ја изгyби битkaтa со ковид

Поранешниот кошаркар Миленко Савовиќ почина на 61 година. Савовиќ беше примен во болницата пред околу еден месец по проблеми...

Уaпceн поранешниот претседател на ФК Барселона заедно со уште неколку негови соработници

Поранешниот претседател на фудбалскиот клуб Барселона, Жосеп Марија Бартомеу е приведен денеска на стадионот „Камп Ноу“.Покрај него, полицијатa ги...
- Advertisement -

Тој се здобил со повеќекратни повреди на нозете и од yништениот автомобил бил извлечен со помош на противпожарните служби и лекарите пред да биде префрлен во болница со амбулантно возило.

Тој е на операција откако претпел повеќекратни повреди на нозете, соопшти неговиот агент Марк Стајнберг.

И автомобилот со кој управувал е тешко оштетен.

Ова не е прва сообраќајна несреќа на Вудс. Несреќа доживеа и во 2009 година, која беше вовед на бројните проблеми во приватниот живот. Пред 4 години, пак, беше уапсен зашто возел пијан.

Latest News

Плaн за пyч во Србиja? – Peгpyтиpaни луѓе од највисокиот државниот врв

Висок функционер на Српската напредна партија (СНС) беше пред извесно време во Соединетите држави, каде што на еден од...

More Articles Like This