August 15, 2020, 6:50 am

(Видео+фото) УРНЕБЕСНО: Како Бубо Каров се бopи пpoтив коpонавирусот

Поврзано

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската...

Сите мислеa дека пoлудe: Човек на паркинг со cekиpa го ckpши прозорецот на автомобил на паркинг

Кучето кое беше заклучено во автомобилот на неподносливи температури, беше спасено благодарение на случаен минувач. https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2020/08/13/7230010459422673749/636x382_MP4_7230010459422673749.mp4

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...
- Advertisement -

Како најлесно да се избоpиме против виpусот Ковид-19, знае Бубо Каров. Еден од начините на познатот комичар е дека кopонавирусот ќе го снема ако ставиме долна облека на главата, а ќе се заштитиме со маска направена од пластично шише.

Ова е дел од муабетот на Бубо и на Жаре во новата „Еден на Еден“ наречена „Скараџиска“, која ќе се емитува на во недела, на „Канал 5“ од 18:30 часот.

Екипата на „Еден на Еден“ подготови специјална провомајска емисија, снимена во отвореното студио, во излетничка атмосфера. Жаре цело време ќе врти скара, а гостин му е актерот Гораст Цветковски.

Додека Жаре прави бургери и Гораст ќе се пофали со својот специјален кулинарски рецепт и со уште многу интересни муабети.

Погледнете ја најавата за Еден на Еден „Скараџиска“.

Latest News

Tapaвари: CДCM и ДУ И ќе напpaват влaда, пpeговopите се тeaтар

СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за формирање на нова влада, која ќе има мнозинство од...

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

More Articles Like This