January 18, 2021, 8:41 am

(Видео+Фото) ЏАБЕ АВТОБУСИТЕ: Дебakл на митингот на Стево во Скопје

Поврзано

АМСМ со пpeдyпpeдyвaњe: Boзeтe внимaтeлнo, cнeг нa Попова Шапка и „Стража“

Сообраќајот на патиштата се одвива по, на места, влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот...

Родилка останала без органи во здравствена установа – Филипче и надлежните молчат

За случајот со медицинската сестра, од пред половина година, јавноста дознава преку медиуми, а министерот за здравство, Венко Филипче...

Вилата на сопственикот на Канал 77 полеана со нафта

Очигледно насилно отворена влезна врата и полеана со нафта целата покуќнина, оставиле зад себе вандалите, кои во некој од...
- Advertisement -

Стотици автобуси од цела Македонија се паркирани во моментов на улиците ширум Скопје. Не станува збор за туристи од другите градови туку за членови на СДСМ кои се донесени во Скопје да присуствуваат на митингот на Стево Пендаровски. Сепак и покрај стотиците автобуси кои пристигнаа во Скопје, СДСМ доживеа вистински дeбakл митингот. Посетеноста е мала, речиси три пати помала од бројката која присуствуаше на вчерашниот митинг на опозицијата во Скопје. Очигледно автобусите во Скопје пристигнале празни.

 

 

 

 

Стотици автобуси, митингот „тапа“…

Стотици автобуси, митингот „тапа“…

Posted by infomax.mk on Sunday, April 14, 2019

Latest News

АМСМ со пpeдyпpeдyвaњe: Boзeтe внимaтeлнo, cнeг нa Попова Шапка и „Стража“

Сообраќајот на патиштата се одвива по, на места, влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот...

More Articles Like This