(Видео)ФУДБАЛСКА МАГИЈА НА БАРДИ: Македонија води против Гибралтар по голот на Барди!

  • November 19, 2018
  • Коментари

Македонската фудбласка репрезентација целосно доминира на мечот против Гибралтар на националната арена „Филип Втори“. Од 27. минута Македонија води со 1-0 со голот на Енис Барди.

Фудбалерот на Леванте демонстрираше уште една мајсторија од својот репертоар постигнувајќи феноменален погодок од десната страна, откако претходно луцидно се ослободи и од својот чувар.

Претходно «
Следно »