(Видео)ЦЕЛА СРБИЈА И ГРАДОВИ И СЕЛА НА НОЗЕ: Путин доби и српско село со неговото име

Поврзано

МАКЕДОНИЈА ВРАТЕНА НА ЦРНАТА ЛИСТА: Црна Гора повторно зaбрани влез на македонски државјани во земјата

Црногорскиот Институт за јавно здравје го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од...

ЗАРАБОТУВААТ И ДО 10.000 ЕВРА МЕСЕЧНО: Вип пpocтитyткитe имаат 5 до 6 муштерии дневно

Српската старлета Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана Ајфон беше уапсена во полициска акција поради проституција, додека илегално во чамец...

За популарноста на рускиот претседател Владимир Путин низ цела Србија не се гледа само по бројните штандови низ Белград на кои се продаваат беџови, маици, филџани, баретки со негово име, има и многу занимливи обележја.

На југот на Србија во општина Медвед, постои село Путин, некогашно Аџиннци. Старото име на ова село го имало од време на Турците, но во Ноември селото е прекрстено по иницијатива на селаните во Путин, бидејќи како што велат Путин е најспособен светски политичат и го гледаат какко нивен „словенски брат“.

Откако го изгласале новото преименување на селото, недела дена работеле на ознаката за влез во селото. Изработиле голема табла од дрво и го изрезбале името на селото.

Во чест на рускиот претседател, локалната ракија се вика ,,путиновка“, која може да се најде само во ова село.Црквата која сеуште се гради ќе се вика Путин..

Истакнуваат дека Путин е најголемиот православен бренд, симбол на нова Русија, на новото време и се надеваат дека нема да им замери што своеволно да го употребат неговото име за црквата.

„Нашите луѓе се прости, добри и работливи“, направиле и видео за роденденот на Путин.

Скулптура на претседателот Владимир Путине поставена во 2016 во Музејот на восочни фигури во Јагодина, во знак на благодарност за големаат помош на Русија во Србија. Ликот на Путин од неодамна се има појавено и на цистерна на Коридорот 10.


Популарноста во Србија на Путин е голема а тоа ќе се види и утре, на улиците низ Белград . Сите улици се со неговиот лик, станарите на сите згради каде ќе поминува Путин с есо знамиња на Русија и Србија, со големи билборди со ликот на Путин, впечатлив е и ресторанот на Ѓоковиќ на кој има огромно знаме каде што пишува Русија-Србија.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести