(Видео)ЦЕЛ ПРИЛЕП НА НОЗЕ: Еуфоричен завршен митинг на владејачката коалиција!

  • December 9, 2016

Дронот на ТВ НОВА прелета над Прилеп, каде митинг одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

prilep_dron

На митингот можат да се видат над 15.000 поддржувачи на владејачката партија.

Прилеп е последната дестинација за митингување на ВМРО-ДПМНЕ во последниот ден од предизборната кампања.

Претходно «
Следно »