October 23, 2021, 8:43 am

(Видео)ШТО ЗБОРУВАШ БЕ ЧОВЕКУ: Заев повторуваше „Ајро, ајро…“ и никој не разбра што сакаше да каже!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жителите останаа збунети по нејасниот говор на Зоран Заев, кој повторуваше „Ајро, ајро…“ на партискиот митинг во општината Аеродром во Скопје

Тој најверојатно сакаше да каже дека тој и неговата партија ќе „донесат воздух“ во општините, но наместо да се направи паметен и фенси, испадна комичен.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Во моментов активни околу шecт илjaди зapaзeни co Koвид-19

Во минатото деноноќие се регистрирани 411 нови заразени со Ковид-19, како и седум починати лица. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица...

More Articles Like This