(Видео)ЈАКИМОВСКИ СО РЕАКЦИЈА ДО БОГОЕВ: Само улиците кои што сум ги направил нема да можете да ги исфарбате!

Поврзано

Портпаролката на СДСМ Кузеска со негативен тест на Ковид-19

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, има негативен тест на Ковид-19. Таа оваа информација ја сподели на својот профил на „Фејсбук“.

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република...

МИЦКОСКИ: Kризата со корона не поминува со пи-ар на Владата, семејствата во црно се завиваат, се губат човечки животи, не може ова да помине...

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 при што посочи дека власта...

Ненаменско трошење на пари од кредит во висина од 2,6 милиони евра и трансфери на средства до спортски клубови, здруженија на граѓани, поединци или правни лица за кои нема финансиски извештаи како биле трошени во времето на времето на владеењето на Стевче Јакимовски со Општина Карпош – утврдил Државниот ревизор при контрола на финансиското работење на Општина Карпош, реферираше денес пред новинарите градоначалникот Стефан Богоев

„Навистина е чудно како градоначалникот на општина Карпош кој постојано игра Сони Плејстејшн со неговите другари, се фатил малку и да работи, а тоа е да направи анализа на ревизорскиот извештај за работењето на општина Карпош. Тоа јасно укажува дека се безидејни, дека не знаат што да прават, дека немаат проекти и понатаму не можат да се изначудат она што е направено во општина Карпош, како е тоа направено и дека за нив тоа е недостижна висина“ – рече Јакимовски за Инфомакс.

Во наредните 20 години да биде градоначалник, нема да може да го направи она што јас го направив, вели Јакимовски, додавајќи дека оваа администрација нема да може да ги офарба улиците кои тој ги направил во изминатиот мандат.

 

Реакција на Стевчо Јакимовски на обвинувањата од Стефан Богоев

Реакција на Стевчо Јакимовски на обвинувањата од Стефан Богоев

Julkaissut infomax.mk Maanantaina 16. huhtikuuta 2018

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести