(Видео)ЈА ПЕЕШЕ ХИМНАТА НА ГОВОРНИЦА, ПА И ТУРИ ПЕПЕЛ: Од пеење химна, до менување на името на државата…

Поврзано

Посебниот протокол се почитува на највисоко ниво – Еве како гласаат зaбoлeнитe Koвид-19

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посеебно утврден здравствен...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...
- Advertisement -

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, кој испровоциран од пратеникот Ибрахими Зекирија од Беса, кој на 27 април 2017 година од собраниската говорница ја пееше албанската химна, го предводеше хорот пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Колицијата за заедничка Македонија и му возврати со „Денес над Македонија се раѓа“, а вчера, по излегувањето од домашен притвор гласаше „ЗА“ промена на Уставот со цел промена на уставното име на Република Македонија.

Крсто Мукоски е обвинет за тероризам токму за настаноте на 27 април во Собранието. На товар му се става дека ги отворил вратите од Собранието за да влезе толпата народ.
Вчера, на денот на гласањето судот го ослободи Мукоски од куќен притвор, кој досега многупати беше одбиван да се брани од слобода.

Постојат сонмежи дека Мукоски си ја купил слободата со притискање на тастерот „ЗА“ Северна.

Latest News

Шинзо Абе го посети регионот каде поради пoплaвитe живoтoт го зaгyбијa 68 лицa

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска отпатува во југозападната префектура Кумамото, каде рекордните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето и поплави,...

Посебниот протокол се почитува на највисоко ниво – Еве како гласаат зaбoлeнитe Koвид-19

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посеебно утврден здравствен протокол за заштита. Правото на...

Дpaмa во Кавадарци – Кавадарчанец бил нaпaднaт во кaзинo, кавадарчанка нaпaднaтa од сопругот пред казино

Кавадарчанец бил нападнат во казино, а во друг случај кавадарчанка била нападната од сопругот пред казино. За двата настана викендов, денеска информираше Верољуб Додевски,...

Денеска не очекува сончево и топло време, но со ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, преку денот најизразен ќе биде во...

Пoжаpникapи ги вaдeлe пoврeдeнитe лицa – Три возила учествуваа во нecрeќaтa на патот Штип-Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА...

More Articles Like This