(Видео)ЌЕ ИМА ПУKAЊE, АКО HEMA ИЗБОРИ: Зоран Заев јaдeшe живи лyѓе, па пykaше пред избори, па пцyeшe „пeдepи“ и ниkoj не му отвори иcтpaга

Поврзано

Ново жaриште во Скопје: 17 пациенти од скопска геријатрија зaразени со кopoнавирус

Седумнаесет пациенти од гeријатриската болница во Скопје се зaразени со кopoнавирус. Двајца од нив поради потешка клиничка слика се...

(Фото) Коалициониот на Заев на црната листа на САД

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи кој прв прифати постизборна коалиција со Заев и СДСМ е човек кој е на...

Гаши дециден: Не може да бидеме во иста влада со ДУИ

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши е оптимист дека ќе се формира нова влада и пред истекот на 20-те дена...
- Advertisement -

Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска во гостувањето во телевизија Телма во емисијата Топ Тема упати жестоки критики до обвинителството поради неговата селективност.

Веќе е јасно од која кујна се излезени најновите бомби чија цел е дискредитација на сведокот Орце Камчев, но и накалемување на ново кривично дело со што одредени структури во Македонија прават само продолжение на кривичното дело изнуда-рекет .

КОЈ ГО СНИМАЛ ОРЦЕ КАМЧЕВ: Детали за пpиcлyшkyвaните разговори, кој го снимал, а кој бил иницијатор на состанокот во Бугарија

Овој пат на Камчев се обидува да му се накалеми делото закана, посочува Куновска коментирајќи дека станува збор за метафора и притоа потсетувајќи ја јавноста на една од изјавите на Зоран Заев.

-Имате на пример вчера една брза и ефикасна реакција на обвинителството во однос на тоа кој ги пуштал како ги пуштал и дали има закани во делот што се однесува на тоа дека ќе има крв до колена иако најмалку сакајќи да бранам некого во ситуацијата јас го разбирам тоа на еден метафоричен начин. Но видете ако малку се обидеме да присетиме имавме пострашна ситуација во која имавме и видео материјал на кој што се тврдеше живи луѓе дека ќе се јадат па ниту обвинителството, а ни госпоѓа Шекеринска не реагираа вака како што реагираат по овој повод, вели Куновска.

Зоран Заев како градоначалник на Струмица пред неколку години во Валандово имаше скандалозна изјава велеќи дека кога СДСМ ќе дојде на власт ќе јадат живи луѓе.

– Велат вие сте меки луѓе, вие заборавате велат ќе одмине времето и ќе бидете пак исти, ве знаеме да им кажете исто така беше Заев, апсениот Заев, живи луѓе има да јадеме после тоа, рече Заев.

 

Да не заборавиме дека во декември 2012 година во телефонски разговор Заев изјави дека „ќе се пука“ откако новинарот од порталот нетпрес се претставил како член на СДСМ и телефонски го прашува што ќе се прави за изборите, а тој одговара дека најверојатно ќе се пука доколку локалните избори се одржат во закажаниот период.

Во низата на несреќни изјави на актуелниот македонски премиер може да се вклопи и онаа дадена од истото студио на Топ Тема каде вечерва гостуваше Куновска, а каде тој истакна во Македонија е можно украинско сценарио.

Водителот го праша опозицискиот лидер дали со одлуката, претседателот поставил темели за украинско сценарио, на што Заев одговори:

-Па може така да се каже, постави сериозни темели и за украинско сценарио во Македонија.

 

 

 

Latest News

„Тези дyпka нe е дyпka“ – од СДСМ сега велат дека сепак нe постигнале договор со ДУИ

Преговорите за формирање на ново владино мнозинство се претворија во вистинска kakaфoниja, откако и денес, по трет пат се...

За него нема kpиза: Богатството на Марк Закерберг се зголеми на 100 милијарди долари

Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг, порасна на 100 милијарди американски долари откако социјалната мрежа започна нова услуга за кратки видеа, пренесува BBC. Завчера,...

(Видео) Пpoтест во Горно Лисиче – „Стоп за сообраќајното лудило“

Жителите на Горно Лисиче, peволтирaни, денес излегоа на пpoтест поради игнoрaнтскиот однос на властите кон проблeмите со кои се соочуваат. Локалната власт во Аеродром,...

Интерпол со тим експерти ќе учествува во истpaгата за кaтacтрофалната ekcплозија во Бејрут

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во иcтрагата за kaтастрофалната eксплозија во пристаништето. – На барање на...

(Видео) Први снимки од силниот земјотрес во Алжир

Зeмјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погoди источниот дел на Алжир, во кој нема поврeдени или зaгинати, објави Службата за...

More Articles Like This