(Видео) „АВИОНУ СЛОМИЧУ ТИ КРИЛА“ ГPMEШЕ НА ПРЕСОТ НА СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја потсети власта на ветувањето за вработување на 300 пилоти во Арачиново

  • October 9, 2019
  • Коментари

„Пилотите“ од Арачиново и денеска се главна тема на социјалните мрежи во Република Македонија. Власта и натаму негира дека вакво ветување воопшто постоело па отиде до таму да го обвини членот и активист на СДСМ Шаби Билали дека лаже. По демантот од владеачката партија и Зоран Заев денеска на прес конференција го обвини Билали дека лаже.

Да потсетиме дека долгогодишниот член на СДСМ од Арачаиново за ТВ 21 истакна дека арачиновци се излажани од власта, дека лично нему му било ветено дека од ова скопско село 300 граѓани ќе се вработат како билот. Ветувањето на СДСМ никогаш не се остварило, а тој се одважи да го сподели ова нереализирано ветување со целата македонска јавност.

СДСМ по навика и денес одржа прес пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но и денеска во опозицијата владееше позитивна атмосфера, па Стефан Васев од СДММ беше пречекан со музика. Од штабот на ВМРО ечеше „Авиону сломичу ти крила“, „Авионче бело крило“ и други песни кои се поврзани со пилотската дејност. Васев на крај се откажа прикажувајќи нервозни гестикулации со рацете. Погледнете го ова урнебесно видео:

Вистината vs она што Сдс го покажува

Вистината vs она што Сдс го покажува

Gepostet von Хунта Њуз am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Претходно «
Следно »