November 30, 2021, 6:29 am

(Видео) Азербејџан yништи epмeнcки пpoтиввoздyшeн cиcтeм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е направена со дрон.

Во Баку не објавија кога е извршен нападот или каде се наоѓал ерменскиот систем С-300, пренесува „Спутник“. Преходно денеска, азербејџанските власти соопштија дека од ескалацијата на конфликтот на Кавказот се убиени 60 азербејџански цивили и ранети 270 лица.

Latest News

САД распоредува вoeни сили низ целиот свет за ограничување на руската и кинеската агpecија

Министерството за одбрана на САД ја заврши ревизијата на глобалното распоредување на вооружените сили на САД, која започна во...

More Articles Like This