(ВИДЕО) АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ОВАА ТАЈНА ЈА КРИЕЛА 10 ГОДИНИ: Еве кое уметничко име го користела пред да стане позната!

  • February 12, 2019

Српската турбо фолк пејачка Александра Пријовиќ на музичката сцена се појави пред 10 години. Таа тогаш имала 14 години и во јавноста се претставувала под друго уметничко име.

Имено, тогаш Пријовиќ се претставувала како Ани. Александра или тогаш позната како Ани, ја снимила песната „Мајко“ и „Боли свака твоја реч“, но голема популарснот стекна по учествувањето на „Ѕвездите на Гранд“.

Набргу Александра престанала да се претставува како Ани, а денес иако го промени презимето во Живојиновиќ, сите ја викаат Прија.

Александра набрзо ќе стане мајка, таа и сопругот Филип го чекаат своето прво дете, а синот ќе се вика Александар.

Претходно «
Следно »