(ВИДЕО) АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ОВАА ТАЈНА ЈА КРИЕЛА 10 ГОДИНИ: Еве кое уметничко име го користела пред да стане позната!

Поврзано

ФОТО: Чулев се фотографираше со Иџе, најдобриот македонски автомобилист со поддршка за полицијата, армијата и медицинските лица

Медицинарите и полицијата се нашите херои“ оваа порака денес ја пренесе најдобриот македонски автомобилист Igor Idze Stefanovski. Преку промотивната...

Се фалеше дека добивал пари од Вице Заев: Со години истиот човек прави поткуп во име на СДСМ

Ерол Фетиов е лицето чие име беше обелоденето во материјалите објавени во Ла Верита како човек кој врши поткуп...

ЗАЕВ И ПОКРАЈ СИТЕ ДOKAЗИ ТВРДИ ДЕКА Е HEBИН: Изјавите на Бојан Јовановски се нeточни, секогаш сум апелиpaл на законско работење

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не негира дека имал средби со Бојан Јовановски, кој е обвинет во случајот „Рекет“...

Српската турбо фолк пејачка Александра Пријовиќ на музичката сцена се појави пред 10 години. Таа тогаш имала 14 години и во јавноста се претставувала под друго уметничко име.

Имено, тогаш Пријовиќ се претставувала како Ани. Александра или тогаш позната како Ани, ја снимила песната „Мајко“ и „Боли свака твоја реч“, но голема популарснот стекна по учествувањето на „Ѕвездите на Гранд“.

Набргу Александра престанала да се претставува како Ани, а денес иако го промени презимето во Живојиновиќ, сите ја викаат Прија.

Александра набрзо ќе стане мајка, таа и сопругот Филип го чекаат своето прво дете, а синот ќе се вика Александар.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести