September 18, 2021, 8:01 am

(Видео) Ангелов полeта со хеликоптер: И утринава воздухопловните летала вклучени во справувањето со огнената стихија – најcepиозно во Македонски Брод и Пехчево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во секој момент се очекува да започне Владината седница на која ќе биде прогласена кризна состојба поради големите пожари кои ја зафатија Македонија. Состојбата и натаму е алармантна, а во гаснењето на пожарите ангажирани се сите расположливи капацитети на локалните власти, ЦУК, војската, полицијата и граѓаните.

Утринава директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов објави видео на кое се гледа како тој заедно со уште четири хеликоптери полетува, со цел справување со огнената стихија.

На видеото нема дополнителен коментар за да знаеме каде се упатиле воздухопловните летала, но знаеме дека во моментов во Македонија има активни 10 пожари, а најсериозна е состојбата во Општина Македонски Брод, како и во регионот на Пехчево и Делчево.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

(Видео) Салиу: Како е можно премиерот да ги каже овие зборови?

Како е можно премиерот да ги каже овие зборови, прашува новинарот Фуркан Салиу, коментирајќи ја вчерашната изјава на Зоран...

More Articles Like This