January 28, 2021, 4:00 am

(Видео) Апceња во Вевчани: Од карневал во полициcko комбе

Поврзано

Енчев: Заев не само што го зајакнува бугарското вето, туку се разоткрива и пред ЕУ и САД како српска марионета

Бугарскиот новинар и експерт за меѓународно право Велизар Енчев остро го искритикува премиерот ЗЗоран Заев поради честитката што тој...

Филипче: Британскиот сој на вирусот побрзо се шири, да останеме прeтпазливи

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во вестите за Канал 5 телевизија, во врска со детектираниот британски сој на...

Вечерва седница на Владата, нема детали за дневниот ред

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи редовната 42-та седница. Седницата на Владата е предвидено да започне во 21:00...
- Advertisement -

Како што објави Инфомакс, во моментов полицијата го растура Вевчанскиот карневал, полициското присуство е огромно, а можат да се забележат и припадници на ЕБР. Како што се вели во коментарите на граѓаните, цела охридска и струшка полиција се во градот.

Вевчанци се обидоа и годинава да останат доследни на традицијата. И покрај забраните за групирање тие и годинава ги ставија маските. И покрај тоа што вевчанци се обидоа да го направат дефилето, полицијата ги спречи.

Неофицијално неколку лица завршија во полициски комбиња поради учеството на карневалот.

Вевчани, карневал

Инциденти на карневалот во Вевчани, полицијата сака да го растури карневалот. Вевчанци пружат отпор.Ќе биде интересно вечерва.#СтопЗаПолицискаДржава

Posted by Македонски Национален Фронт on Wednesday, January 13, 2021

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This