October 27, 2021, 7:53 pm

(Видео) Ајкула доплива до нивниот брод а тие скокнаа во водата точно над неа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На снимката се гледа како луѓето снимаат џиновска ајкула, а потоа еден човек одлучи да скокне во водата.

На Интернет се шири неверојатна снимка од човек кој скока во морето над ајкула откако исплива до бродот со група луѓе.

Очигледно, тој бил во алкохолизирана состојба, па очигледно не бил свесен за опасноста на која се изложува. Имено, тој во еден момент скокна во водата точно над ајкулата.

По него, друг човек го стори истото, но животното во тој момент одплива.

„Никогаш не можев да разберам зошто ајкулите напаѓаа луѓе додека не го видам ова видео“, „Сиротата ајкула, мора да плива во иста вода како овие двајца морони “, се само некои од коментарите на зачудените луѓе.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Заев: Да не дозволиме да ckршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата...

На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не...

More Articles Like This