(Видео) БАНАНА ДРЖАВА: Џафери доби подарок карта од голема Албанија

  • May 22, 2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, гостувајќи во емисија на косовска телевизија, на подарок доби фотографија со картата на голема Албанија. Ова може да се забележи и од промо видеото објавено со деталите за емитување на емисијата. Целиот дел со картата од голема Албанија, ќе може да се види од емисијата која ќе се емитува на телевизија.

Џафери покажа дека има одлични рефлекси во детската игра, популарно наречена „жеже-пече“. Тој на гостување во телевизиско шоу на косовската телевизија 21РТВ со водителот ја играше играта.

Претходно «
Следно »