November 28, 2021, 6:21 pm

(Видео) Безос пoлeтa вo вceлeнaтa и ce вpaти нa Зeмjaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, полета во вселената и се врати на Земјата, во првиот лет со екипаж на неговиот ракетен брод Њу Шепард на неговата компанија Блу ориџин. На ова историско патување заминаа и неговиот брат Марк Безос, 82-годишната Воли Фанк и 18-годишен студент.

Безос полета во вселената околу 15 часот по средноевропско време. Летот траеше десетина минути.

По успешното слетување е отворен шампањ. На местото на слетување присуствувале и семејствата на членовите на екипажот.

Видео може да погледнете ТУКА.

„Најдобар ден досега“, рече Безос по слетувањето.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Швајцарците ги поддржуваат сертификатите за Ковид според првична анкета по референдумот

Швајцарците на референдум го поддржаа законот на кој се засноваат сертификатите за Ковид и се применуваат други ограничувања со...

More Articles Like This