(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно УСБ со инкриминарчки докази за судијката

Поврзано

(Видео) Камчев зaпaли се од СДСМ: Ме лажеа дека ќе ми најдат работа да протecтирам со нив за власта на Груевски да пaднe

Ова е Васил Камчев од Кавадарци, координатор на стечајците. Васил раскажува како биле излажани за да излезат на протести...

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот мoлк

По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, денеска завршува изборната кампања и...

Во тpкaтa за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Граѓаните на Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот „Рекет“.

Од она што го дознавме од завршните зборови на Бојан Јовановски и неговиот адвокат позади рекетот стоеле сценарио за уништување на СЈО, замислено токму од Зоран Заев. Јовановски тврди дека токму на една од средбите со Заев, тој објаснувал дека СЈО му направило голем проблем со покренувањето на случајот Империја, каде обвинети се Сашо Мијалков и Јордан Камчев.

Мијалков му бил потребен тогаш на Заев за промена на уставното име на државата, посочи Јовановски.

Инфомакс за ова известува со месеци во повеќе наврати упатувајќи на пораката на Катица Јанева до обвинителите во СЈО дека со своето дејствување за време на уставните измени го отвориле европскиот пат на Македонија.

На крајот на својот завршен збор Јовановски и се закани на судијката Масесвка дека има две опции, да го ослободи бидејќи според него нема доволно докази, а другата е да биде осуден драконски со повик на црвениот телефон, во таков случај Јовановски кажа дека има уште еден УСБ диск со материјали од неговиот телефон, докази кои упатуваат на наводната инкриминароност на судијката.

Боки 13 сведочи за „Рекет“

Боки 13 сведочи за „Рекет“

Julkaissut infomax.mk Maanantaina 1. kesäkuuta 2020

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести