October 27, 2021, 4:56 am

Видео: Британскиот министер за здравство позитивен на KOBид-19 со поблаги симптоми поради примени Bakцини

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новиот британски министер за здравство, Саџид Џавид, денеска соопшти дека е позитивен на Ковид-19, но има благи симптоми бидејќи примил две дози на вакцина против вирусот.

„Утрово бев позитивен на ковид“, напиша тој на „Твитер“, додавајќи дека направил брз тест и чека потврда од ПЦР-тестот, за кој е потребна обработка во лабораторија, објави „Ројтерс“.

„Го чекам мојот резултат од ПЦР, но за среќа сум вакциниран и имам благи симптоми“, истакна Џавид.

Поранешниот британски министер за финансии, Џавид, неодамна беше именуван за министер за здравство, откако таа позиција остана празна по скандалот со претходниот министер, Мет Хенкок.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This