October 18, 2021, 6:06 pm

(Видео) Брнз ги засука ракавите и направи ајвар: Сезона на ајвар во американската амбасада во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес во американската амбасада во Скопје се правеше традиционалем македонски ајвар. Амбасадорката Брнз ги засука ракавите и печеше и лупеше пишерки, а потоа и пржеше ајвар.

„Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна?“ Се вели во Фејсбук статусот на Американската абмасада во Скопје.

Latest News

Еуроактив: Локалните избори ја ставија на тест владината коалиција во Македонија

Македонија во неделата (17 -ти октомври) одржа локални избори, кои ќе бидат тест за владината коалиција на социјалдемократите, предводена...

More Articles Like This