September 27, 2021, 11:55 am

(Видео) Бomба пaднa во куќата на поранешниот фудбалер на Вардар, Ибе Зито Огбона

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Огбона бил во неговиот дом во момент кога паднала ракета, по што интервенирала Брза помош, која го однела во болница на дополнителни прегледи.

Од ден на ден расте бројот на загинати и повредени по меѓусебните рекетирања, а денес пристига уште една ужасна вест.

Конфликтот меѓу Палестина и Израел премина во војна, па голем број луѓе и деца го загубија животот во претходните денови, а има и многу повредени, меѓу кои е и поранешниот фудбалер на Вардар, Ибе Зито Огбона.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...

More Articles Like This