(Видео) БPУKA HEBИДЕНА- ЗАЕВ ПPOTИВ KOPOHATA: Таа со пневмониja, тој со чекич и танц

Поврзано

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

Oфициjaлнo: Bлaдaтa дoнece oдлyкa – пoлицcки oд пoлнoќ дo 4 чacoт, ќe paбoтaт и тepeтaнитe

По препорака на Главниот кризен штаб, Владата денеска одлучи полициски час да има само четири часа во едно деноноќие,...
- Advertisement -

Заев го обелодени начинот на кој што тој, односно владата на СДСМ ќе се бори со пандемијата на коронавирусот во Република Македонија. Неговата стратегија е чекич и танц. 

Инаку стратегијата „hammer and dance“ навистина постои, но очигледно Заев не ја разбрал баш најдобро, бидејќи не станува збор за две различни методологии туку една стратегија во која чеканот служи метафорички за израмнување на кривата  и намалување на експоненцијалниот раст преку социјално дистанцирање и карантин, за потоа да следи фазата на танцување каде ситуацијата со вирусот е под контрола и се чека на создавањето на вакцина.

Нема полошо нешто од полуписмен човек…

Latest News

Бугарија дoби тeхничкa влaдa – eвe кoj e нaзнaчeн зa пpeмиep

Официјално Бугарија оди на нови избори на 11 јули. – Ќе ги организира привремената влада на чие чело ќе биде...

More Articles Like This