October 19, 2021, 3:34 pm

(Видео) Бpyтaлнa тeпaчкa мeѓy навивачите на Лестер и Наполи – eдeн инцидeнт ce cлyчи нa yлицa, дpyг нa тpибинитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Натпреварот меѓу Лестер и Наполи (2-2) во групата Ц од Лига Европа ја одбележаа навивачките нереди кои се случија пред и за време на дуелот на стадиоот „Кинг Пауер“.

Еден инцидент се случи најпрво пред почетокот на мечот на улица, а потоа и на трибините, кога дел од навивачите си разменија удари со тупаници и клоци.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Владата усвои нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Владата на денешната редовна 113-та седница, усвои измени и дополнувања на ковид протоколите за работата на угостителските објекти (кафетерии...

More Articles Like This