(Видео) Бyнт на Ромите во Прилеп: Среде зимо ги оставиле без струја, гнeвни поради лaжните ветувања на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ромите од населбата “Тризла” во Прилеп утрово излегоа на протест на улица. Причината за тоа е исклучување на приклучоци за струја. Насобраните граѓани го бараа советникот ром од редовите на СДСМ во Советот на Општина Прилеп и локалната власт да застанат на нивна страна.

Неофицијално власта го навлекла гневот на граѓаните поради тоа што советникот од редовите на СДСМ, Адем Мамудовски во предизборите им ветувал дека ќе им бидат простени долговите за струја, а сега среде зимо тие останаа без електрична енергија. Незадоволството од лажните ветувања на СДСМ, градоначалникот и советникот поради лажните ветувања на власта.

Latest News

Царовска: Ниe имaмe oбвpcкa дa им cлyжимe нa гpaѓaнитe штo нe избpaa

Ние имаме обврска да им служиме на граѓаните што не избраа, секој ден подобро и затоа во сите сектори...

More Articles Like This