January 16, 2021, 9:37 am

(Видео) Вака да се бopeа и за Македонија, можеби немаше да бидеме каде што сме

Поврзано

Десетици европски држави го oдлoжиja пoпиcoт, СДСМ ја тypкa Македонија во поголема peцecиja

Во екот на пандемијата, кога десетици европски држави, меѓу кои се Германија, Шкотска, Ирска, Србија, Романија, Бугарија, го ОДЛОЖУВААТ...

„Согласноста на Бугарија за влез на Македонија во ЕУ ќе биде кaпитулација на незадржливиот македонизам“, реагира бугарскиот експерт за меѓународно право Енчев

Министерството за надворешни работи на Бугарија мора да го повика амбасадорот во Македонија за консултации, апелираше бугарскиот новинар и...

Џамбаски гневен: Не само во ЕУ, за Македонија нема место во целиот цивилизиран свет

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски на социјалните мрежи го коментираше инцидентот кој се случи на Вевчанскиот карневал, кога беше запалено...
- Advertisement -

Навивачи предизвикаа вистински инцидент по натпреварот помеѓу второлигашите Брегалница и Тиквеш кој денеска се одигра во Штип.

По натпреварот, кој заврши нерешено, веднаш пред излезот на стадионот навивачите физички се пресметаа. Инцидентот ескалираше кога дел од навивачите употрбија и палки по што се вмеша и интервенираше и полицијата.

Е, вака да се бореа и за Македонија, можеби немаше да бидеме каде што сме….

Latest News

Дpacтични пpoмeни вo вpeднocтa: Биткoинoт пoвтopнo дocтигнa вpeднocт oд близy 40.000 амepикaнcки дoлapи

Вредноста на биткоинот повторно се искачи на близу 40 илјади американски долари. Цената на најпознатата светска криптовалута го достигна својот...

More Articles Like This