(Видео) ВАКА СЕ НАВИВАШЕ ЗА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА: Како звучи химната испеана од 8 илјади грла во еден глас

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Над 8.000 Македонци ја пеат националната химна “Денес над Македонија се раѓа”, пред натпреварот од квалификациите за Европското првенство во кошарка против Велика Британија во Скопје.

Легендарно видео кое буди бура од емоции, особено ако се знае дека овие квалификации му претходеа на Европското превенство на кое нашата репрезентација го освои високото четврто место.

 

Latest News

Царовска: Ниe имaмe oбвpcкa дa им cлyжимe нa гpaѓaнитe штo нe избpaa

Ние имаме обврска да им служиме на граѓаните што не избраа, секој ден подобро и затоа во сите сектори...

More Articles Like This