(Видео) ВИСТИНСКИ БОРЕЦ: 3-годишно дете преживеало во шума полна со мечки!

Поврзано

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

3-годишниот Кејси Хатавеј кој преживеал два дена во шума на ниски температури во американската држава Северна Каролина, ѝ раскажал на полицијата и семејството дека го чувала пријателски настроена мечка која постојано била со него.

Спасувачите кои го чуле плачот на детето, го пронашле вечерта на 24-ти јануари, премрзнато и мокро, но безбедно. Тој исчезнал на 22-ри јануари во толку лоши услови што потрагата била откажана.

Шерифот на областа Крејвен, Чип Хјуз изјавил дека Кејси имал “пријател во шумата кој постојано бил со него”, пишува британскиот “Guardian”.

Шумите на Северна Каролина се полни со црни мечки, потсетува весникот. Хјуз изјавил дека детето си играло со уште две деца во дворот на својата баба во местото Ернул на 22-ри јануари, но не се вратил дома со нив.

Во потрагата по исчезнатото дете учествувале хеликоптери, дронови, единица со специјално обучени кучиња и нуркачи, како и стотина волонтери. Меѓутоа, до 24-ти јануари временските услови толку се влошиле што властите апелирале волонтерите да останат дома.

“Тој е вистински борец”, изјавил Хјуз, додавајќи дека спасувачите морале да пројдат низ вода чие ниво било до струкот, за да дојдат до детето кое било високо само 66 центиметри.

Шерифот изјавил дека детето имало само неколку гребаници и единствено што побарало е вода и да ја види својата мајка.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести