November 28, 2021, 6:40 pm

(Видео) Вистински xopop: Шokaнтно интервју за првите дeтали по нecpеќата во Хрватска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Патник од автобусот што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод и се преврте пред камерите на ХТВ опиша шокантен момент од несреќата.

Патникот Рамо Гаши раскажа како изгледале првите моменти по несреќата.

Кога нешто пукна во секунда, ги видов сите тие луѓе, целата ливада, таму долу, тој канал покрај автопатот – рече Гаши.

Тој ја опишал ужасната глетка што ја видел.

Ги видов повредените, мртвите, видов сè, луѓе без раце, видов сè, видов сè – изјави за ХТВ Рамо Гаши, еден од патниците во автобусот.

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...

More Articles Like This