(Видео) ВЛАДАТА ЈА ИЗЛАЖА И АТИЏЕ ОД МЕДЕНА ЗЕМЈА: Ни работа, ни песна, повторно си остана сама со пчелите

Поврзано

(Видео) Јанушев до дијаспората: Придружете ни се, застанете рамо до рамо со нас, заеднички да донесеме обнова

Македонската дијаспора е нерацкинлив дел од Република Македонија, ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија никогаш не се откажала од вас ниту...

(Видео) На 15-ти јули народот доаѓа по своето, на Заев и Николовски ќе им се случи потоп

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборната единица 3 денеска оствари средба со граѓаните на Истибања...

Мицкоски од Крушево: Заев и СДСМ се „доктори по наука“ за kpиминал, пљaчка, коpyпција и национално предавство

Од Крушево претседателот на најголемата македонска политичка партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15-ти јули народот овие политичките...

Ништо од ветувањата кои протагонистката од документарецот Медена земја пред четири месеци ги доби од градоначалникот на Лозово. Ниту стана туристички водич, ниту снимаше песни, ниту пак доби нов кров на куќата во Дурфулија.

Алфа тргна во потрага по одговор на прашањето дали надлежните го искористија ликот на Атиџе Муратова за ситни политички поени. Последната одгледувачка на диви пчели која со својата скромност го воодушеви светот не беше во селото. Подолго време е во Беќирлија, раскажуваат селаните. Сега е време за роење на пчелите и таа е таму со нив. За среќа налетавме на нејзината другарка од детството. Ни кажа дека последен пат се виделе во понеделникот. Сепак црвениот тепих и Оскарите воопшто не ја промениле скромната душа на пчеларката.

Валентина Атанасова не одведе до новата куќа на Муратова. Кровот не беше сменет –со ова падна во вода уште едно од ветувањта на градоначалникот Велевски. Нашата потрага по вистината ја продолживме кај семејството Сам, останатите ликови во Медена земја. И тие се пожалија дека добиле само празни ветувања.

Оскарите не ја прославија само Атиџе. Свои пет минути слава добија и селата Беќирлја и Дурфулија

Денес Алфа проба да стапи во конакт и со првиот човек на Лозово Ацо Велковски.Прво беше на состанок, па потоа не замоли во порака да му напишеме зошто го бараме. Одговор на прашањето кога ќе се реализират ветувањата не добивме.

Семејството Сам кое има осум деца замоли да упатиме апел до сите добронамерници да им помогнат со храна, облека и чиста постелнина.

 

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести