December 8, 2021, 5:39 am

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Единcтвeна бугарска вpcка во Македонија е Зоран Заев, тoj ги pyши пoзициитe на Македонија и тврди дека Македонците и Бугарите ce иcт нapoд, a Гоце Делчев Бугарин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев.

Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и двајцата се дел од власта.

„Сакам да испратам порака до сите граѓани на Бугарија, ние сме братски хора, сшти народ”, кажа Зоран Заев на три недели пред да формира влада во 2017 година. – велат од ВМРО-ДПМНЕ

За Зоран Заев Бугарите во Втората светска војна не биле окупатори, туку „администратори”.

Според Зоран Заев Гоце Делчев е Бугарин.

Зоран Заев ги поткопа Македонските позиции, затоа што како премиер на држава излезе и говореше невистини, што на секој еден сега му дава право да се повикува на тие изјави како факт и да ја уценува Македонија. – стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Зоран Заев е единствената Бугарска врска во Македонија, и единствен странски елемент во врвот на политиката.

Наскоро само ќе биде во историјата. Затоа што доаѓаат промени.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This