(Видео) ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПОГЛАСНО БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: За да има лидерска средба потребни се два услови, едниот се избори

  • August 7, 2019

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека не бегаат од лидерска средба но оти за тоа да се случи треба да се исполнат два услови, да има допирни точки помеѓу власта и опозицијата за прашањата за кои може да се разговара, а вториот услов е разговор за предвремени парламентарни избори.

Тоа што му пpeчи на Костадин Костадинов и на неговиот идол Зоран Заев е дека ВМРО-ДМНЕ е вистинската опозиција која одговара пред граѓаните и нејзините потреби. Добро е што Костадонов почна да се огpaдува од премиерот бидејќи Заев е на залезот од политичката кариера-вели портаролот Наум Стоилковски.

Претходно «
Следно »