October 19, 2021, 4:06 pm

(Видео) Водство за Англија уште во втората минута

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Репрезентацијата на Англија имаше одличен старт на големото финале на Европското првенство во фудбал. Лук Шо одлично ја зафати топката и погоди за водство на Англија од 1-0.

Во финалето, кое се игра во Лондон, Англија си ги одмерува силите со Италија.

Latest News

Вархеји: Мора да испорачаме за Македонија и Албанија, одлагaњето е штeтно за кредибилитетот на Европската Унија

Еврокомесарот за проширување ги презентираше извештаите за реформскиот напредок на земјите од Западниот Балкан и Турција пред европратениците и...

More Articles Like This