(Видео) Вонредно соопштение: ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните на пpoтест против политичкото нacилство од страна на СДСМ во Делчево

Поврзано

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе...

ЦИВИЛ со ocтра ocуда на говорот на омpa3ата од Апасиев и останатите како него

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните...

Уште четири дена за договор: Пендаровски има рок до четврток да го додели мандатот за формирање влада

Течат роковите за формирање ново парламентарно мнозинтво и нова влада, поради што со засилено темпо се одвиваат преговорите меѓу...
- Advertisement -

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ доцна вечерва излегоа со кратко вонредно соопштение.

Од опозицијата во Делчево ги повикаа граѓаните на пpoтестен караван со автомобили по улиците низ градот за утре вторник (30.06.2020 година) со почеток во 19.30 часот. Пpoтестот се организира како одговор на политичкото нcaилство кое што според опозиционата ВМРО-ДПМНЕ го прават активисти и функционери на СДСМ врз политичките неистомисленици.

Како хронологија на овој перманентен притисок кој што опозициската ВМРО-ДПМНЕ го трпи во Делчево и причина за овој протест од опозицијата ги наведуваат настаните со кршење на шофершајбната на семејното возило на родителите на кандидатот за пратеник Драган Ковачки како и денешниот инцидент на следење на кандидатката за пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ Христина Смилевска.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Извор Брегалнички.мк

Latest News

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигнаа и...

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе фактори, вклучително и од одлуката...

More Articles Like This