December 2, 2021, 5:47 am

(Видео) Во две општини ќе се повтори целата изборна постапка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во тек е прес конференција на Државната изборна комисија во врска со резултатите од локалните избори кои се одржаа вчера.

„Во две општини, Центар Жупа и Маврово и Ростуше, поради неисполнување на законскиот услов на 1/3 од запишаните гласачи да излезат на гласање, ќе се повтори целата изборна постапка член 132 став 2 од Изборниот Законик“, посочи претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски вечерва на прес конференција.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This