(Видео) Во живо: Барселона на нозe, граѓаните шести ден пpoтecтираат поради апceњето на раперот Пабло Асел

Поврзано

(Видео) Хopop вo Русија: Двe лицa oд кoи eднo мaлoлeтнo, пykaлe вo yчилиштe – y6иeни ce 11 лицa oд кoи 9 дeцa, paнeти се...

Во пукањето во училиште во Казан, 32 лица се повредени и пренесени во болници, изјави за ТАСС извор од Министерството...

(Фото) Уштe oвa фaлeшe: Peaктopoт вo Чepнoбил e пoвтopнo akтивeн – Hyклeapeн eкcпepт вeли дeкa cитyaциjaтa e мнoгy нeизвecнa

Триесет и пет години по експлозијата и најтешката нуклеарна несреќа во историјата, во нуклеарната централа Чернобил во Украина, реакцијата...

Oчитe впepeни вo Путин: Рускиот пpeтceдaтeл дoнеce oдлyкa oд кoja ќe зaвиcи cyдбинaтa нa cвeтoт

Претседателот на Русија Владимир Путин поднесе во Државниот парламент нацрт закон за раскинување на Договотот со отвореното небо од...
- Advertisement -

Граѓаните на Барселона и денес протестираат поради апсењето на раперот Пабло Асел, обвинет за навреда на монархијата и величење на тероризмот. Протестите станаа насилни претходниот ден откако демонстрантите истрелаа ракети и проектили кон полицијата.

Деветмесечната затворска казна за Пабло Асел, познат по своите жестоки рими против естаблишментот, предизвика дебата за слободата на изразување во Шпанија, проследена со протести кои станаа насилни.

Протести во повеќе градови во Шпанија беа започнати пред шест дена, при што имаше судири меѓу демонстрантите и полицијата. Шпанскиот премиер Педро Санчез ги осуди немирите.

https://www.facebook.com/rs.sputniknews/videos/166890568571625/

Latest News

Промени само една навика и изгуби 5 килограми: Тајната на Цеца за совршена линија

Најлесен начин да изгубите тежина. Иако Цеца Ражнатовиќ важи за една од најубавите пејачки, таа, како и повеќето жени, се...

More Articles Like This